Savjet Muslimana Crne Gore uručio donaciju školi u Gorani

Savjet Muslimana Crne Gore nastavio je sa donacijama Mrkojevićima. Ovog puta na svečanosti u školi u Gorani potpredsjednik nacionalnog savjeta Muslimana Crne Gore  mr Alen Pelinković uručio je vrijednu donaciju učenicima ovog područnog odjeljenja OŠ “Mrkojevići”. U pitanju je multifunkcionalni kolor stampač i sto za stoni tenis sa pratećom opremom.
    Ispred OŠ “Mrkojevići” na donaciji se zahvalio direktor škole Osman Grgurević koji je između ostalog rekao: “Nacionalni Savjet Muslimana Crne Gore nam  kontinuirano pomaže i na tome smo im neizmjerno zahvalni. Na inicijativu članova Savjeta roditelja Mirsada Šabovića i Osmana Isakovića, Savjet Muslimana Crne Gore je opredijelio potrebna novčana sredstva  za nabavku neophodne opreme. Zajednička želja nam je da svi učenici naše škole imaju jednake uslove za učenje ali i vannastavne aktivnosti. Zahvaljujući brojnim dobrotvorima koji su svjesni da je podrška obrazovanju ulaganje u budućnost uslovi za rad u našoj školi su sve bolji.”
 Mr Alen Pelinkovic, potpredsjednik Sajeta Muslimana, obraćajući se prisutnima je istakao da je svrha i cilj postojanja nacionalnog Savjeta Muslimana očuvanje i zaštita kulturnog i jezičkog identiteta nacionalnih Muslimana u Crnoj Gori , a da se to jedino može uspješno ostvariti je ulaganje u mlađe generacije. Zato, Savjet Muslimana sa iskrenom radošću je uvijek spreman da pomogne svom narodu i tako će biti i ubuduće.  Do sada je Savjet učestvovao u brojnim akcijama na prostoru Mrkojevica i uložio značajna sredstva kako bi se jedna specifična nacionalna grupacija smještena tu kraj mora maksimalno očuvala.”
Please follow and like us:

Podjelite objavu putem telefona:

Pravila komentarisanja:

Poštujući načelo demokratičnosti, kao i pravo građana da slobodno i kritički iznose mišljenje o pojavama, procesima, događajima i ličnostima, u cilju razvijanja kulture javnog dijaloga, na Portalu nijesu dozvoljeni komentari koji vrijeđaju dostojanstvo ličnosti ili sadrže prijetnje, govor mržnje, neprovjerene optužbe, kao i rasističke poruke. Nijesu dozvoljeni ni komentari kojima se narušava nacionalna, vjerska i rodna ravnopravnost ili podstiče mržnja prema LGBT populaciji. Neće biti objavljeni ni komentari pisani velikim slovima i obimni "copy/paste" sadrzaji knjiga i publikacija.Zadržavamo pravo kraćenja komentara.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook
Instagram